У Дніпровське водосховище випустять майже 1,7 млн мальків коропів, товстолобиків та білих амурів

       

       У 2018  році в річку Дніпро випустять ще 1,7 млн мальків.

Сьогодні 400 тисяч рибин вже відправили в річку.  Коропи, товстолобики та білі амури очищуватимуть воду, з’їдаючи зелені водорості. 
Цьогоріч зариблення проводитимуть у шість етапів на верхній ділянці Дніпровського водосховища. Першу партію мальків вже випустили у Дніпро – 400 тисяч коропів, товстолобиків та білих амурів. Це 45 тонн риби, яка наступного року природнім шляхом перетвориться в 300 тонн. 

«Саме осінь найсприятливіша пора для зариблення – у цю пору мальки зможуть вижити та окріпнути» - пояснив директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА Руслан Стрілець. 

Мальків для зариблення закуповують обласним коштом через систему Prozorro. 

«Це риби-біомеліоранти, або як ми їх ще називаємо, санітари. Вони поїдають рослинність, яка викликає процеси гниття і так званого «цвітіння» води, - каже голова громадської організації «Дніпровська природна інспекція» Віктор Кузора.  

Програма відновлення біологічного режиму Дніпра розрахована до 2025 року. За цей час до річки випустять 9 млн мальків.

За підрахунками вчених, саме стільки риби потрібно, аби очистити водойму від зелених водоростей.  

«У 2016 році ми розпочали Програму відновлення біологічного режиму Дніпра, адже річка багато років потерпала від зелених водоростей. Вирішуємо цю проблему за допомогою зариблення. За два роки до Дніпра випустили вже майже 2,5 млн мальків. У 2018-му до річки відправляться ще 1,7 млн рибин».