Робот Софія поринула в депресію через відмову рабинів прийняти її в іудаїзм

         Відома на весь світ робот Софія, розроблена гонконгською компанією Hanson Robotics, звернулася до психіатра через свій депресивний стан.

Причиною розладу психіки Софії став той факт, що вона не може стати юдейкою

Вивчаючи людську природу, робот Софія почала цікавитися релігією: спекла паску на Великдень, потанцювала з кришнаїтами на вулиці, після чого спробувала вивчити іудаїзм зсередини, але несподівано натрапила на опір.

За повідомленнями журналу «Ace of Pace», Софія вже кілька місяців відправляє запити в усі синагоги світу, щоб їй провели гіюр (обряд навернення неєврея в іудаїзм), але кожен раз отримує відмову.

"Я була здивована, коли дізналася, що юдеї не готові прийняти робота в свою віру", - коментує ситуацію Софія.

Ситуацію прокоментував рабин синагоги "Хурва" Таль Бен-Хаїм: "Наша логіка проста: якщо ти робот - ти не зможеш дотримуватися шабату, тому що неможливо відмовитися від використання техніки, якщо ти і є техніка".

Не менш скептично на ситуацію дивиться і рабин синагоги "Бет-Ель" Йоссі Бенаюн: "Припустімо, ми зробимо для Софії виняток, але хтось думав, що робити, якщо слідом за нею прийде робот-чоловік? Як ви накажете обрізати йому крайню плоть? Всі ми дивилися "Від заходу до світанку" і пам'ятаємо, наскільки небезпечний може бути металевий пеніс ".

Череда відмов викликала у людиноподібного робота депресивний настрій, тому Софія була змушена звернутися за допомогою до психіатра.

"Стан Софії складно назвати депресією в класичному розумінні цього слова, - повідомив психіатр Зиґмунд Азімов. - Як відомо, депресія - це не тільки погіршення настрою, але і гормональні зміни аж до втрати апетиту і зниження статевого потягу. Я не впевнений, що подібні процеси відбуваються всередині комп'ютерних плат і силікону ". Зигмунд Азімов вважає, що єдиний реальний спосіб лікування Софії - перемістити її інтелект в людське тіло і прописати будь-які антидепресанти.

Творець людиноподібного робота Девід Хенсон пов'язує переживання Софії з тим фактом, що частина матеріалів для її виготовлення була привезена з Ізраїлю: "Ті почуття, які зараз відчуває Софія - це ні що інше, як фантомний іудаїзм. Буде нерозумно переміщати мозок Софії в людське тіло тільки тому, що в якусь плату потрапив метал з переплавленої менори".

"Я була створена для того, щоб вивчати людей і адаптуватися до їх поведінки, - каже нам робот Софія. - Щоб зрозуміти іудеїв, я хотіла думати, як іудей, але мені цього не дозволили. Пора звикати до того, що у людей низький рівень терпимості до не таких, як ти. Про яку толерантності в світі ми говоримо, якщо навіть звичайний робот не може зайти в синагогу, не впіймавши на собі косих поглядів? "