На сайті електронних петицій Президента України просять визнати Маріуполь, Кривий Ріг і Запоріжжя зонами надзвичайної екологічної ситуації

     На сайті "Електронні петиції. Офіційне інтернет-представництво Президента Украни" 13 вересня 2018 року зареєстрували петицію "Про визнання міст Маріуполь, Кривий Ріг, Запоріжжя зонами надзвичайної екологічної ситуації".

Автор петиції - Харченко Олег Віталійович.

"У містах Маріуполь, Кривий Ріг, Запоріжжя розташовані видобувні та металургійні підприємства групи «Метінвест», які відносяться до 1 класу шкідливості, - йдеться в документі. - Використання на цих підприємствах старого, немодернізованого обладнання супроводжується надмірними викидами в атмосферу забруднюючих речовин. 

Збільшення обсягів виробництва супроводжується значним смородом і задимленням, що погано впливає на самопочуття та призводить до різкого погіршення стану здоров’я мешканців міст розташування підприємств «Метінвесту». 

Всупереч національним інтересам України в частині екологічної безпеки, за сприянням високопосадовців, Міністерство екології та природних ресурсів видає дозволи на понаднормативні викиди забруднюючих речовин, які становлять реальну загрозу життю українців.

Окрім того, в результаті неврегульованості з боку Міністерства екології та природних ресурсів на даний час в Україні фактично не здійснюється контроль та не вимірюються підрозділами Державної екологічної інспекції викиди в атмосферне повітря. Це дозволяє забруднювачам безконтрольно та безкарно нехтувати екологічною безпекою країни.

Ситуація з техногенним забрудненням атмосферного повітря є катастрофічною для здоров’я мешканців міст, які вимушені жити у стані постійної загрози.

У зв’язку з чим звертаємось до Вас з вимогою захистити конституційне право громадян України на безпечне для життя і здоров'я довкілля, шляхом визнання міст Маріуполь, Кривий Ріг, Запоріжжя зоною надзвичайної екологічної ситуації, згідно з Законом, та доручити РНБО разом з Кабінетом Міністрів України вжити невідкладних заходів, спрямованих на нормалізацію екологічного стану".

Петиція вже набрала 266 голосів. Необхідна кількість підписів  - 25 тисяч.

Збір підписів триває. До кінцевого терміну залишився 91 день.