Фінансування екологічних проектів області збільшиться, - облрада

              Напередодні сесії у Дніпропетровській обласній раді відбулося засідання постійної комісії з питань екології та енергозбереження. Депутати розглянули ряд важливих для нашого регіону екологічних проектів, які будуть винесені на пленарне засідання. По-перше, на Дніпропетровщині планують створити „Базавлуцький прибережно-річковий комплекс” (4256,52 га) на території Нікопольського району. До кінця року планується розширити територію регіонального ландшафтного парку „Дніпрові Пороги”,який охопить Дніпровський, Синельниківський та Солонянський райони. Також створюється КЗ «Спеціальна адміністрація регіонального ландшафтного парку Дніпрові пороги».

             Змінами до програми пропонується збільшити орієнтовні обсяги фінансування на 100 млн грн для заходів з очищення та регулювання річок і водойм, відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного та санітарного їх стану. Загальний обсяг фінансування цього напрямку становитиме 235 млн грн у 2017 році. Більше коштів (на 25 млн грн) передбачається і для заходів з ліквідації наслідків підтоплення на забудованих територіях, зокрема тих, що потребують термінового захисту. Загалом на цей напрямок виділять 100 млн грн. Також запропоновано збільшити орієнтовні обсяги фінасування (на 2 млн грн) на організацію, розбудову та вдосконалення регіональної автоматизованої мережі спостережень за станом повітря; сума на 2017 рік становитиме – 12 млн грн. Понад 54 млн грн КП «Дніпроводоканал» передбачає спрямувати на впровадження технології очищення стічних вод від фосфатів на станціях аерації.

            «Наша область є найбільш забрудненою. Вирішення екологічних проблем потребує стратегічного підходу та постійної роботи. Наша стратегія є масштабною та охоплює усі екосфери Дніпропетровської області. Тому у рамках нашої екологічної програми реалізуються такі заходи, як створення природних заповідників, аби рівень антропогенного навантаження на довкілля зменшувався», – зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов. 

            Одне з головних питань, що хвилювало депутатів та громадськість, – екологічний вплив на довкілля діяльності Придніпровської та Криворізької ТЕС після їх переходу на споживання з антрацитної марки вугілля на газове. 

           Нагадаємо, що українська енергетика зіткнулася з проблемою – втратою вугледобувних підприємств на неконтрольованих територіях. Тепер нашим ТЕС, що працюють на антрацитовому вугіллі, необхідно знаходити альтернативу.

          Україна має значні запаси вугілля газової марки. Тому указом профільного міністерства усі ТЕС мають перейти на споживання газового вугілля.

          У компанії ДТЕК, яка є власником Придінпровської та Криворізької ТЕС пообіцяли до кінця опалювального сезону перевести 2 блоки Придніпровської ТЕС на газову марку вугілля. За їх словами, викиди забруднювальних речовин будуть у рамках законодавчих норм.

         Голова комісії Анатолій Івахно наголосив на негайному дотриманні ДТЕК екологічної стратегії, та закликав їхнє керівництво не ухилятися від виконання нормативних заходів.

         «Ми є народними обранцями та самі живемо на Дніпропетровщині, і нам не байдужий стан нашого довкілля. Вимагаємо від підприємства-забруднювача не порушувати норми та виконати свої обов'язки щодо захисту навколишнього середовища. А ми у свою чергу будемо робити все можливе, аби їх робота не шкодила екології нашого регіону», – зазначив Анатолій Івахно.