“Чоловіки проти раку грудей”: українських жінок закликають відвідати мамолога

        В Україні стартувала нова інформаційна компанія “Чоловіки проти раку грудей”. Ціль проекту – привернути увагу всієї родини до здоров’я жінок і до проблеми раку грудей в Україні. Організатори програми закликають чоловіків подбати про своїх найрідніших жінок та сходити з ними до мамолога, інформує МОЗ.

       У попередні роки обличчям проекту свого часу були футболісти Національної збірної, відомі телеведучі, Національна поліція та студія “Квартал 95”. Цьоріч заохочувати жінок пройти таке важливе обстеження буде відомий танцівник Влад Яма.

        “Рак молочної залози – на першому місці серед усіх жіночих онкологічних хвороб. Кожна 7-8 жінка має проблеми з молочними залозами. На жаль, 23-25% пацієнток при первинній діагностиці вже мають запущені випадки з метастатичними стадіями хвороби, які лікувати надзвичайно важко. Тому ми говоримо про те, що нам потрібно раннє виявлення хвороби”, – зазначила директор Інституту раку Олена Колесник.

        Якщо вчасно виявити рак грудей, шанси на успішне лікування збільшуються. Тож МОЗ рекомендує не зволікати з візитом до лікаря. 

       20 жовтня в Національному інституті раку кожна жінка без попереднього запису зможе пройти безкоштовне обстеження у мамолога, зробити УЗД молочних залоз та мамографію. Директор Інституту раку Олена Колесник також повідомила, що подібні акції відбудуться найближчим часом в усіх онкоцентрах України.

       Сьогодні в Україні після встановлення діагнозу виліковуються лише 60% жінок, тому що звертаються до лікаря надто пізно. На ранній стадії рак можна зупинити. На 1-й стадії він виліковується у 95% жінок, на 2-й стадії - у 80%, на 3-й стадії - у 50%.

       Щоб вчасно виявити хворобу жінкам рекомендують проходити обстеження у мамолога раз на рік. До 40 років – це ультразвукова діагностика, після – обов’язкова щорічна мамографія.