Акція протесту під Верховною Радою: ніч минула спокійно, зранку під парламентом - понад сотня людей

        Ніч під Верховною Радою, де у вівторок протестувальники розбили намети, минула спокійно, повідомляє BBC Україна.

        Станом на сьому ранку під парламентом - понад сотня людей та приблизно стільки ж правоохоронців.

        Загалом під ВР - близько півсотні наметів. Уночі генпрокурор Юрій Луценко заявив, що влада їх не зноситиме.

        Депутат Єгор Соболєв, який уранці всереду перебував під Радою, розповів журналістам, що близько другої ночі більшість поліції поїхала з-під Ради і жодних сутичок до ранку не було.

        Акцію під парламентом організував Рух нових сил екс-голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі. До неї залучені кілька партій, зокрема "Самопоміч" і "Свобода", та низка громадських об'єднань.

        Учасники вимагають скасувати депутатську недоторканність, запровадити вибори за відкритими списками та антикорупційний суд.

        Депутат Мустафа Найєм з посиланням на спікера Андрія Парубія повідомив, що коаліція погодилася у четвер розглянути дві з трьох вимог: про вибори та скасування недоторканості.

        А представник президента в парламенті Ірина Луценко сказала журналістам, що вимоги учасників акції про антикорупційний суд та новий виборчий закон - це те, що Петро Порошенко настійливо і послідовно пропонує запровадити.

        У вівторок акція супроводжувалася сутичками, у яких, за даними поліції, постраждали четверо людей - один поліцейський і троє цивільних.

        Вчора ввечері стало відомо також про побиття депутата від Блоку Петра Порошенка Олега Барни.

        Фото: www.bbc.com/ukrainian