За прогнозами, цьогоріч Днiпропетровщина матиме гарний врожай

         Цього року аграрiї областi планують зiбрати понад 2,4 млн тонн лише раннiх зернових, передає прес-служба ДніпроОДА.

       «Вважаю, що рік буде успішним. Нам потрібно зібрати всього близько 1 мільйона 122 тисяч гектарiв зернових, з них основної нашої культури - озимої пшениці - близько 480 тисяч. У 2017-му році ми посіяли на 120 тисяч гектарів більше озимих, ніж у 2016 році. Тож це дає нам можливість отримати врожай не менший, ніж торік», - зауважив перший заступник голови облдержадміністрації Олег Кужман.
         Зiбраний урожай повнiстю забезпечить продовольчу безпеку області, пiдкреслив перший заступник голови ОДА. 
         Жнива  йдуть лише тиждень, нагадав вiн, тож тимчасове погiршення погоди не матиме негативного впливу на врожай. 
        «Найбільшу середню урожайність з початку жнив мають Покровський - 40 центнерів з гектару, Царичанський - 38,6 ц/га, Петропавлівський - 33,9 ц/га та Новомосковський - 30,3 ц/га -  райони. Минулого року перше місце було по Новомосковському району - ми отримали валовий збір і врожайність на рівні 41 центнера з гектару, друге місце мав Покровський район - 39 ц/га», - також розповiв перший заступник голови ДніпроОДА. 
          На стабiльну роботу Аграрного фонду регiону  також звернув увагу начальник управління агропромислового розвитку ДнiпроОДА Вадим Удовицький. 
        «В Аграрному фонді Днiпропетровщини є продовольче зерно. На сьогодні його там 23 тисячі тонн. Цього повністю достатньо, щоб закрити потреби області до завершення жнив», - сказав вiн, додавши - 99% зерна фонду переробляється на борошно для 15 провідних хлібозаводів регiону. 
          В останні роки, констатував Вадим Удовицький, стереотип щодо оцiнки Днiпропетровщини виключно як промислового регiону змiнюється. Про Дніпропетровщину, зауважив він, вже кажуть, як про промислово-аграрний регіон України.