У Кривому Розі підвели підсумки конкурсу «Громадський бюджет-2016»

          Кривий Ріг став одним з перших українських міст, де жителі самі обирають найбільш важливі, на їхню думку, проекти розвитку, а міська влада виділяє кошти на їх реалізацію. Всі ініціативи переможців конкурсу «Громадський бюджет 2016» вже працюють на розвиток міста: в Кривому Розі з'явилися 5 спортивних і дитячих майданчиків, 2 упорядковані зони відпочинку, 11 ОСББ встановили енергозберігальні вікна, відкрито дитячий центр, студію і багато іншого.

          У 2016 році криворіжці на відкритому голосуванні обрали 46 кращих проектів. З місцевого бюджету були виділені кошти, і переможці самостійно втілювали в життя свої ідеї. Учасники конкурсу представили результати роботи та обговорили з мером міста Юрієм Вілкулом хід її виконання.

          Один з переможців конкурсу, представник Громадської організації «Інститут управління знаннями» Іван Качалов сказав: «Для нашої організації це був колосальний досвід і праця. Це робота з документами, бюджетне планування. Без допомоги і підказок служби профільних управлінь виконкому ми б, звичайно, не впоралися. Це було вперше для всіх нас, але воно того варте. Зараз за нашим проектом учні Жовтневого ліцею проводитимуть науково-дослідні роботи. Для цього ми створили спеціальний кабінет, де є достатній набір інструментів для проведення лабораторних дослідів, досліджень. Сподіваємося, що завдяки цьому юні науковці стануть переможцями конкурсів Малої академії наук. Це чудово, що місто підтримує громадські ініціативи й допомагає нам їх реалізувати».

           Мер Юрій Вілкул підкреслив: «Ми працюємо для людей, щоб мешканцям було комфортно й затишно в рідному Кривому Розі. І дуже правильно, коли самі ж городяни пропонують свої ідеї, проекти з розвитку. Ми завжди відкриті до діалогу й конструктиву і будемо допомагати криворіжцям реалізовувати цікаві і потрібні для міста проекти. Конкурс «Громадський бюджет» – чудова платформа для цього. Ми й надалі будемо продовжувати цю практику».

          Важливо зазначити, що в Кривому Розі вже проведено наступний етап конкурсу – «Громадський бюджет-2017». І нині в роботі 45 проектів-переможців.

          За дорученням мера Юрія Вілкула фінансування другого етапу конкурсу «Громадський бюджет» було збільшено на 50% – з 10 до 15 млн грн.

          Вже зараз розпочато роботу над формуванням положення конкурсу «Громадський бюджет» на 2018 рік. «Свої пропозиції та побажання може внести кожен житель. Вони будуть проаналізовані й винесені на громадське обговорення. Все абсолютно прозоро й відкрито на всіх етапах – від голосування до реалізації проектів», – підкреслив перший заступник мера Є. Удод.

          Пропозиції городяни можуть подавати на електронну адресу управління економіки u.economy@kryvyirih.dp.ua або за телефонами: 74 73 32, 74 84 75, 92 13 17.

          Довідково

          Кривий Ріг першим в Україні почав системно реалізовувати європейський проект «Громадський бюджет». Його суть полягає в тому, що з міського бюджету виділяється певна сума коштів на реалізацію проектів розвитку міста, а які проекти будуть реалізовані, обирають самі жителі (на сайті міської ради відбувається голосування).

          Щодо «Громадського бюджету» консультувалися з представниками польських міст, де він став загальноприйнятою практикою.