У Координаційному центрі допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям можна пройти тестування на ВІЛ

У Координаційному центрі допомоги учасникам АТО та їхнім сім’ям проводиться тестування на ВІЛ швидкими тестами.

З березня 2017 року команда проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агенції США з міжнародного розвитку (USAID) співпрацює з криворізьким центром.

Спеціалісти проекту раз на тиждень проводять там тестування на ВІЛ. Дізнатися про свій статус можуть усі охочі - демобілізовані бійці, ветерани АТО та члени їхніх сімей і ті, хто перебувають у відпустці.

Майже за півроку спеціалістами проекту було протестовано 80 бійців та членів їхніх родин. Така робота наразі є актуальною, адже кров на ВІЛ хлопці здають лише коли йдуть служити, а коли повертаються - обстеження не проводиться. В той час, як у польових умовах надання першої медичної допомоги не завжди відбувається з дотриманням усіх норм. Існують інші ризики інфікуватися, перебуваючи у зоні проведення АТО.

Благодійна організація «БТ«Мережа» м. Кривий Ріг», яка реалізує проект RESPECT у Кривому Розі, також неодноразово допомагала Координаційному центру. Доброчинці з «Мережі» передавали багато засобів особистої гігієни, презервативів, памперсів. І ця допомога неодноразова.

Команда проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» і надалі проводитиме тестування в центрі. А тому запрошує усіх охочих учасників АТО дізнатися про свій ВІЛ-статус за адресою пл. Визволення, 2, телефон 098 040 84 04