Козацькі пісні Дніпропетровщини тепер під захистом ЮНЕСКО

         Голова Дніпропетровської обласної ради Гліб Пригунов отримав Сертифікат про внесення елементу «Козацькі пісні Дніпропетровщини» до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує термінової охорони. Вручив його Міністр культури України Євген Нищук. Про це повідомляє відділ з питань зв’язків з громадськістю та пресою.

        Протягом кількох останніх років тривала велика робота зі збору та обробки автентичних пісень: проведено ряд фольклорних експедицій в 16 населених пунктів, зібрано величезний обсяг аудіо-, відео-, фото- та текстової інформації; відцифровано старі записи, знайдено колективи-носії пісень; проведено фестиваль козацької пісні Дніпропетровщини; у музичній академії ім. Глінки створено фольклорний центр; видано збірник козацьких пісень.

        У номінації «Козацькі пісні Дніпропетровщини» були представлені три козацькі поселення: села Кочережки і Богуслав Павлоградського району та місто Підгородне Слобожанського району.

       «Це дійсно визнання нашої козацької спадщини, яке ми виборювали роками. Дніпропетровщина – історичний центр козацтва в Україні. Саме ми є носіями унікальної історичної та культурної спадщини і дуже пишаємося, що козацькі пісні стали частиною світової культури. Цим унікальним національним проектом ми розкриваємо Європі та світу неповторність українського народу, нашої культури і національної самобутності. Це визнання дає нам можливість розвивати свій туристичний потенціал. Для Дніпропетровщини – це стимул для додаткового розвитку нашого краю. Як свого часу Петриківський розпис ввійшов у наш побут, так, сподіваюсь, і козацькі пісні стануть частиною нашого життя. Козаки – волелюбний народ, вони завжди з честю відстоювали свою землю. І зараз наш козацький дух дозволяє з честю відстоювати мир та незалежність нашої країни», – зазначив голова облради Г. Пригунов.

        За словами міністра культури України Є. Нищука, світове визнання козацьких пісень – це велика подія не лише для Дніпропетровщини, а й для всієї держави. «Дніпропетровщина з-поміж інших регіонів найбільш активна в боротьбі за свою культурну спадщину та її світове визнання. Визнання козацьких пісень – це імідж для України, над яким ми працювали впродовж 3-х років. Ми можемо тепер не просто зберегти, а й поширювати козацькі пісні, які відтепер є спадщиною всього людства», – зазначив міністр.

        Г. Пригунов також зазначив, що для збереження та подальшого поширення козацької спадщини у громадах та для залучення туристів облрада планує: відновити культурні еко-поселення, народні ремесла, козацькі січі.

       Сертифікат від ЮНЕСКО є надбанням місцевої громади, тому його оригінал отримає своє почесне місце у Музеї місцевого самоврядування в обласній раді.