Для лікування серцево-судинних захворювань у місті розпочало роботу ангіографічне відділення

         У Кривому Розі реалізується програма «Стоп, інфаркт». Лікування серцево-судинних захворювань має вийти на новий рівень. Використання сучасного обладнання дозволить у два рази знизити смертність від гострого інфаркту міокарда і на 40% збільшити число пацієнтів, які після операцій зможуть повернути працездатність

         У дев'ятій міськлікарні, яка є базовою з виявлення та лікування серцево-судинних захворювань, введено в експлуатацію ангіографічне відділення. Його створення – один з етапів виконання соціальної програми «Стоп, інфаркт». Угоду про її реалізацію було підписано в 2016 році мером Юрієм Вілкулом та директором Київського інституту серця Борисом Тодуровим.

        Спеціально для відділення було придбано нове обладнання – ангіограф нового зразка з кардіологічною програмою. Він дає можливість обстежувати й проводити лікування пацієнтів з ішемічною хворобою серця, як в гострому періоді, так і в хронічному. Апарат багатофункціональний, на ньому можна робити до 30 видів різних операцій.

       На відкриття відділення в Кривому Розі приїхав директор Інституту серця Борис Тодуров. Він підкреслив: «Це прорив у місті щодо лікування інфаркту. Я цілком упевнено можу констатувати: тільки завдяки системній роботі і комплексному підходу міської влади до питань підвищення якості медичного обслуговування в Кривий Ріг прийшли справжні європейські стандарти».

       За програмою «Стоп, інфаркт» лікування для соціально незахищених категорій хворих з інфарктом міокарда буде безкоштовним, за рахунок міського бюджету. «В першу чергу мова йде про пенсіонерів, тих, хто не може самостійно придбати витратні матеріали. Міська програма для них – єдиний порятунок. На 2017 рік визначено проведення 200 операцій для пацієнтів з інфарктом міокарда. Вважайте, що 200 чоловік місто вже врятувало», – підкреслив Б. Тодуров.

       У відділенні цілодобово, 7 днів на тиждень, працюватимуть три фахівці, які пройшли навчання у лікарів Київського інституту серця. Уже в перший день роботи відділення було проведено п'ять операцій.

       Мер Юрій Вілкул зазначив: «Можливість втілити в життя ідею створити центр діагностики й лікування інфаркту міокарда ми знайшли в минулому році. Буквально за кілька місяців спільно з Інститутом серця було розроблено спеціальну програму "Стоп, інфаркт" і придбано та встановлено сучасний ангіограф. У нашому місті нам вдалося перевести лікування серцево-судинних захворювань на новий якісний рівень».

       Завдяки сучасному обладнанню тепер медики лікуватимуть не наслідок, а причину хвороби.

       «У новому клінічному протоколі лікування інфарктів міокрада є таке поняття як механічне відкриття і радикальне лікування судини, що призводить до гострого інфаркту. На сучасному апараті ми зможемо оперативно виконувати цю процедуру в першу добу. Це дозволить не тільки в три рази зменшити перебування пацієнта на лікарняному листі, але й скоротити інвалідність. Ми будемо відпускати з лікувального закладу практично здорову людину», – пояснила головний лікар дев'ятої лікарні Олена Климович.