20 березня – Міжнародний день щастя

          У 2012 році ООН своєю резолюцією №66/281 проголосила 20 березня Міжнародним днем щастя (International Day of Happiness). Мета – підтримати ідею про те, що прагнення до щастя є спільним почуттям для всіх людей нашої планети

        Сьогоднішнє свято покликане нагадати, що щастя є однією з основних цілей людства . У зв'язку з цим засновники Дня закликають всі країни направити зусилля на поліпшення добробуту кожної людини.ООН пропонує всім державам-членам, міжнародним і регіональним організаціям, а також громадянському суспільству, включаючи неурядові організації і приватних осіб, відзначати Міжнародний день щастя відповідним чином, у тому числі шляхом проведення просвітницьких заходів. Результатом здійснення такої моделі розвитку стане стійке економічне зростання в країнах з подальшим зниженням рівня бідності. Крім цього, ООН стверджує, що для досягнення глобального стану щастя на планеті необхідно підтримувати економічне зростання соціальними і екологічними програмами.

        Цікаво, що ініціатива встановлення Міжнародного дня щастя надійшла з невеликої гірської країни – Бутану. Вважається, що жителі Королівства Бутан є найщасливішими людьми в світі – чемпіонами за коефіцієнтом Валового національного щастя, яким вимірюється національний добробут громадян.