20 березня – День весняного рівнодення

           В 2017 році День весняного рівнодення припадає на 20 березня. 20-21 березня наступає час, коли наша планета проходить через момент сонячного рівнодення, коли тривалість дня і тривалість ночі стають рівними. Тож саме сьогодні розпочинається весна за астрономічним календарем.

         Тільки двічі на рік Сонце сходить точно на сході і заходить точно на заході. Це явище спостерігається в дні весняного і осіннього рівнодення. У день рівнодення центр Сонця можна спостерігати рівно 12 годин. Якщо стати на лінії екватора в день рівнодення, можна побачити сонце прямо над головою.

         Наші пращури з нетерпінням очікували настання весни, вважали її прихід святом, яке однаково урочисто відзначали в різних частинах Європи та Азії. Язичницькі святкування приходу весни були сповнені важливим сакральним змістом перемоги світла над пітьмою, пробудження всього живого і початку нового життя. В першу неділю після настання рівнодення у слов’ян святкувся Великдень – «великий день», – сонячне свято, час, коли день перемагає ніч, весна – зиму. Стародавні єгиптяни звели Великого Сфінкса так, щоб він вказував прямо на сонце, що сходить під час весняного рівнодення.